Trasy rowerowe w okolicy Pobierowa

Okolice Pobierowa to kapitalne miejsce do aktywnego wypoczynku. Jeżeli kochacie jazdę rowerem, bez problemu znajdziecie tutaj atrakcyjne trasy rowerowe biegnące w pobliżu ciekawych atrakcji turystycznych. W niniejszym artykule polecimy wam kilka szlaków, które sami uwielbiamy. Gotowi? No to jedziemy!

Rewalska Kraina Słońca

Ten szlak o bardzo zachęcającej nazwie oznaczony jest na mapach kolorem żółtym. Jego długość nie przekracza 10 km – jest więc wprost doskonały do rekreacyjnej przejażdżki, ponieważ będziemy jeździć głównie po niewymagających, równych drogach. Rozpoczyna się przy hali sportowej w Rewalu, która zlokalizowana jest przy ulicy Kamieńskiej.

Decydując się na tę trasę, będziemy mieli możliwość zobaczyć słynny pomnik przyrody, czyli ostrokrzew kolczasty, XV-wieczny tryptyk gotycki znajdujący się w kościele Najświętszego Zbawiciela, a także ruiny kościoła w Trzęsaczu i wiele innych atrakcji.

Szlak Śladami Historii Niechorza

Jest to króciutki, bo tylko dwukilometrowy szlak rowerowy, który umożliwia poznanie najważniejszych wydarzeń z historii Niechorza. Ujrzymy również ciekawe zabytki, w tym między innymi popularny cel wycieczek, czyli fantastyczną latarnię morską z tarasem widokowym, znajdującą się na klifie.

Punktem startowym jest dworzec PKS w Niechorzu, trasa na mapach oznaczona jest natomiast kolorem niebieskim.

Szlak Śladami Rybołówstw

Szlak wiedzie ulicami Niechorza oraz Pogorzelicy, główną atrakcją jest tutaj oczywiście Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym można zobaczyć używane niegdyś sprzęty połowowe, a także bogatą kolekcję bursztynów.

Sama trasa rowerowa jest stosunkowo krótka, jej długość to nieco ponad 4 km. Rozpoczyna się, tak jak w przypadku poprzedniego szlaku, w pobliżu dworcu PKS w Niechorzu, i oznaczona jest kolorem czerwonym.

Szlak Śladami Zabytków Architektury

Jadąc tym szlakiem rowerowym o długości prawie 9 km mamy możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków architektonicznych w okolicy Pobierowa, są to między innymi zespół pałacowo-parkowy, kościół neogotycki, czy ruiny średniowiecznego kościoła. Trasa ma swój początek na skrzyżowaniu ulic Kamieńskiej i Pałacowej w Trzęsaczu i oznaczona jest kolorem czerwonym.