Nadmorskie
Pobierowo

Pobierowo jest nadmorską miejscowością, leżącą w województwie zachodniopomorskim. Jako najbardziej wysunięty na zachód teren gminy Rewal, przyciąga wielu turystów malowniczym krajobrazem lasów, powiewem morskiej bryzy i możliwością spokojnego wypoczynku. Dodatkowo, Pobierowo jest największą miejscowością Wybrzeża Rewalskiego – zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności.

Ta spokojna osada rolnicza, w XIX wieku zaczęła tracić swój tradycyjny charakter przez zasypujące ziemię uprawną piaski, pochodzące z morskiego brzegu. Wówczas właśnie, teren zaczął przekształcać się w miejscowość wypoczynkową. Narodziny kąpieli morskich i turystyki w Pobierowie szacuje się na około 1907r., kiedy to rolnik Frohreich postanowił wybudować nad morzem hotel „Seeblick”.

Od tego czasu minęło ponad 100 lat, a Pobierowo stało się najpopularniejszą miejscowością w gminie Rewal, posiadającą na tym terenie najbardziej rozbudowaną i zróżnicowaną bazę noclegową oraz gastronomiczną.

Warto zobaczyć
Najciekawsze atrakcje:
Zobacz nasze

Hotel Seeblick

Budynek hotelu Seeblick (tłumacząc z języka niemieckiego na polski: "widok na morze") powstał w 1907 roku z inicjatywy rolnika Frohreicha, który stał się jego gospodarzem. Warto podkreślić, że to pierwszy i przez kilka dekad jedyny hotel w miejscowości. Powstanie hotelu wiąże się ze zmianą charakteru Pobierowa z osady rolnej w turystyczny kurort. W jakiś czas po jego budowie, w miejscowości zaczęły powstawać kolejne obiekty oferujące miejsca noclegowe odwiedzającym, a nadmorski kurort znalazł uznanie wśród gości zza zachodniej granicy.
Obiekt zabytkowy
Dla dzieci
Aktywność sportowa
Zobacz nasze

Oceanarium

Oceanarium w Pobierowie to wspaniała atrakcja szczególnie dla małych dzieci. W olbrzymich akwariach zobaczyć możemy morskie ryby i ssaki z całego świata... Wejście do wnętrza Oceanarium to fascynująca wyprawa w głąb mórz. Oceanarium składa się z kilku wystaw tematycznych. Największe wrażenie szczególnie na dzieciach robi wystawa Giganci oceanów, w której zobaczymy pływającego olbrzymich rozmiarów młodego rekina.
Dla dzieci
Aktywność sportowa
Obiekt zabytkowy
Zobacz nasze

Park Miniatur i Kolejek

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to miejsce, w którym poczuć się można jak Guliwer w krainie Liliputów. W tym położonym na malowniczym, zielonym terenie parku, podziwiać można miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami. Wszystko to wykonane ręcznie, z olbrzymią starannością i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów i kolorów.
Dla dzieci
Aktywność sportowa
Obiekt zabytkowy
Zobacz nasze

Latarnia Morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu to nie tylko obiekt zabytkowy ale jednocześnie idealna platforma widokowa. ej wysokość sięga 45 metrów, dzięki czemu dumnie góruje nad okoliczną zabudową. Przy wejściu do latarni znajduje się kilkudziesięcioletni ogród, w którym rosną potężne 2-metrowe żywopłoty i w jakim kryje się zejście stromymi schodkami na betonowy wał ochronny (wzmacnia brzeg, na jakim usytuowana jest latarnia) oraz plażę.
Dla dzieci
Obiekt zabytkowy
Aktywność sportowa
Wybrzeże rewalskie: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica.