Sarbinowo


Sarbinowo - miasto gdzie odpoczniesz


Sarbinowo to średniej wielkości miejscowość, która leży nad Morzem Bałtyckim w powiecie koszalińskim. Znajdziesz tu świetnie rozwiniętą bazę wypoczynkową, gdzie można znaleźć bardzo dużo atrakcji dla rodzin z dziećmi, restauracji, smażalni ryb jak i barów. To, co wyróżnia Sarbinowo na tle innych miejscowości, to zdecydowanie nowoczesna promenada, biegnąca nad plażą. Dawniej, w miejscu gdzie znajduję się aktualnie promenada, w 1910 r. stał mur oporowy, którego zadaniem była ochrona brzegu morskiego przed niepożądanym działaniem wody. Podczas pobytu warto udać się na dłuższy spacer lub wyprawę rowerową.


Sarbinowo i jego okolice to liczne atrakcje


Miasteczko te oferuje wczasowiczom nie tylko piękną piaszczystą plażę jak i ogrom atrakcji dla całych rodzin, ale także przepiękne zabytki, takie jak np: zabytkowa chałupka rybacka z 1804 r. czy najstarszy w Sarbinowie piękny neogotycki Kościół Wniebowzięcia NMP z 1856 r. Dla urlopowiczów uwielbiających aktywny wypoczynek, są tu tu szlaki turystyki pieszej jak i rowerowej, prowadzące do pobliskich miasteczek takich jak: Gąski, Mielno jak Unieście. Niecałe 9 km od Sarbinowa, miłośnicy dobrej zabawy oraz adrenaliny odnajdą tu Park Linowy Tukan, który jest wspaniałą propozycją dla rodzin z dziećmi. Park ten proponuje nam ponad 110 atrakcji na 7 różnych trasach.


Jak nocleg, to tylko tu


W ostatnich latach Sarbinowo rozwijało się dość prężnie. Powstają tutaj  nowoczesne hotele, pensjonaty i apartamenty, jednak dominują tu w dużej mierze domki letniskowe. Przewagą tej miejscowości jest to, że bardzo dużo domków letniskowych sarbinowo.pl , pensjonatów, czy kwater oferujących noclegi, umiejscowionych jest nad samym morzem, wzdłuż plaży. Właśnie dlatego odpoczywający tutaj turyści są w stanie podziwiać Morze Bałtyckie z okien swoich pokoi. Każdy, kto chce odpocząć od zgiełku miasta, znajdzie tu coś dla siebie i swojej rodziny.

Jakie jezioro jest w najbliższej okolicy Sarbinowa?
Najbliższe jezioro Jamno, znajduje się na zachód od Sarbinowa, na obszarze gminy miejscowości Mielno. 9-ty, co do powierzchni zbiornik wodny w Polsce, jest bogaty w różnorodne odmiany ryb. Latem na jeziorze Jamno można uprawiać wiele sportów wodnych tj. żeglowanie bądź windsurfing. W okresie urlopu odwiedzający mogą udać się na wycieczkę po zbiorniku wodnym wybranym statkiem: Parostatkiem, Koszałkiem albo Milą. W jeziorze zabrania się pływania.
Czy w miejscowości Sarbinowo można jeździć na rowerach?
Samą miejscowość Sarbinowo, jak i pobliską okolicę możesz poznawać na rowerze, podziwiając piękne widoki. Miejscowość Sarbinowo przecina transgraniczna droga rowerowa R10, która okrąża Bałtyk. Na trasie tej znajduje się wiele, godnych uwagi zabytków turystycznych.
Czy w miejscowości letniskowej Sarbinowo można wypożyczyć rower?
Na terenie Sarbinowa znajduje się dobrze oceniana wypożyczalnia gokartów i sprzętu rowerowego. Jest prawie przy samej plaży, na ul. Nadmorskiej 41 i gwarantuje szeroki wybór asortymentu oraz fachową obsługę klient
Czy w Sarbinowie znajdę latarnię morską?
Najbliżej położona latarnia morska znajduje się w sąsiednich Gąskach, miejscowości wypoczynkowej zlokalizowanej 5km na wschód od Sarbinowa. Latarnia morska dostępna jest do odwiedzania dla turystów. Z jej szczytu rozciąga się przepiękny widok na morze i pobliskie przybrzeżne miejscowości. Latarnia w Gąskach znajduje się w rejestrze zabytków.